NET İNŞAAT'TAN TEKİRDAĞ KAPAKLI'YA DEV YATIRIM

Tekirdağ’ın Kapaklı bölgesinde 2020 yılında temelleri atılan Model Sanayi Merkezi projesinde ilk blok inşaatı tamamlanmak üzere. Beş bloktan oluşan projenin 2021 sonunda tamamlanacağını anlatan, NET İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yaman bölgede doğrudan 2 bin kişinin istihdam edileceğini söyledi. 

MODEL Sanayi Merkezi Kapaklı, Nadir Metal Rafineri ve NET İnşaat ortaklığında kurulmuş olan Inno Gayrimenkul yönetiminde, NET İnşaat’m ana yüklenici olarak halihazırda devam eden bir sanayi merkezi projesi olarak dikkat çekiyor. NET İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yaman, Kapaklı ve Çerkezköy ilçelerinde nüfusun300 binin üzerinde olduğunu ifade ederek, “Bu nüfusun yaklaşık yüzde 50’sinin ise 25-45 yaş arasında olduğunu biliyoruz. Model Sanayi Merkezi Kapaklı’nm, yüksek istihdam imkanı ile bulunduğu bölgeye güç katacağına inancımız tam. Proje üretiminde demir-çelik sektöründen beton üretimine, altyapı ile üstyapı işlerinden çevre düzenleme konularına kadar 20’den fazla anayüklenici ile birlikte çalışılması sayesinde istihdam oranını oldukça arttırdığını görüyoruz. Sadece NET İnşaat’m bu proje için istihdam sağladığı kişi sayısı 200’e yaklaşırken; projenin hayata geçmesi ile bu rakam doğrudan 2 bin, dolaylı olarak da 5 bin ila 10 bin kişiyi bulacaktır” ifadelerini kullandı.

PROJENİN 2021 SONUNDA BİTİRİLMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR
Proje hakkında bilgi veren Yaman, “Model Sanayi Merkezi Kapaklı, 100 metrekareden 11 bin metrekareye kadar alan alternatifleri sunabilen, yaklaşık 50 bin metrekarelik alan içerisinde 5 ayrı blok olarak inşa ediliyor. Sanayi merkezi ayrıca, 12 metre yüksekliği, 9,5 metre genişliği ile sanayi ve depolamaya ciddi oranda katkı sağlarken; araç girişlerinde ve yük indirmelerinde müşterilerine büyük avantaj sunuyor” ifadelerini kullandı. Projeyi 2021 sonunda bitirmeyi hedeflediklerini dile getiren Yaman, “Beş ana bloktan oluşan projemizin ilk bloğu tamamlanmak üzere. Eş zamanlı olarak, bölgede yeni yatırımlar ve yeni sanayi merkezleri kurulumu için de çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Temel atma töreni ile başladığımız satışlarımız tamamlanmak üzere. 5 Bloktan oluşan sanayi merkezimizde birçok önemli firma, imalatçı ve yatırımcı yerini almış durumda ve yaklaşık üç ay içerisinde çalışmaya başlayacaklar” dedi.

ULUSLARARASI PAZARLARA AÇILMA NOKTASINDA AVANTAJ SAĞLIYOR 
Model Sanayi Merkezi Kapaklı projesinin benzer faaliyette bulunan firmaların aynı coğrafî yerleşke içinde yer almasına imkan sağladığına dikkat çeken Ali Yaman, “Sanayi merkezi lokasyonu gereği uluslararası pazara erişimde büyük kolaylık sunuyor. Buradaki imkanlar sayesinde uluslararası pazara hitap eden işletmeler ihracat kapasitesini kolaylıkla arttırırken, ALİ YAMAN NET İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı MODEL SANAYİ MERKEZİ KAPAKLI, BULUNDUĞU BÖLGEYE SADECE EKONOMİK ANLAMDA OLUMLU KATKI SUNMUYOR. AYNI ZAMANDA SOSYAL YAPININ DA GELİŞMESİNE YARDIMCI OLUYOR. dış pazarlara henüz girmemiş olan şirketlere ihracat sürecinin her aşamasında yardımcı olunabilecek” değerlendirmesinde bulundu. Yaman, “NET inşaat olarak, şehir içi sanayi sitelerinin, işletmesini büyütmek isteyen, yenilikleri denemekten korkmayan ve uzun yıllardır bu sektörün içinde olan işletmelerin ihtiyaçlarına artık cevap verememeye başladığını gördük. Projemiz bu ihtiyaçtan hayata geçti. Fikir aşamasından lokasyon seçimine, proje çizimlerinden sunduğu imkanlara kadar bütün aşamalarda güncel ihtiyaçları göz önünde bulundurduk” şeklinde konuştu.

Bütün aşamalarda güncel ihtiyaçlar göz önünde bulunduruldu Kendilerini bölgede yatırım yapmaya sevk eden etmenlerden bahseden Ali Yaman şunları söyledi: “NET inşaat olarak, şehir içi sanayi sitelerinin, işletmesini büyütmek isteyen, yenilikleri denemekten korkmayan ve uzun yıllardır bu sektörün içinde olan işletmelerin ihtiyaçlarına artık cevap verememeye başladığını gördük. Projemiz bu ihtiyaçtan hayata geçti. Fikir aşamasından lokasyon seçimine, proje çizimlerinden sunduğu imkanlara kadar bütün aşamalarda güncel ihtiyaçları göz önünde bulundurduk” dedi

Projeyi İnceleyin

MODEL SANAYİ MERKEZİ
TANITIM FİLMİ
MODEL SANAYİ MERKEZİ
16 METRE YOL GENİŞLİĞİ
MODEL SANAYİ MERKEZİ
HER DÜKKANA ÖZEL TIR GİRİŞİ

Vaziyet Planı

Yazışmaya Başla
Merhaba, Model Sanayi Merkezi projesi WhatsApp hattına hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?