MODEL SANAYİ MERKEZİ KAPAKLI HIZLA YÜKSELİYOR

INNO Gayrimenkul yönetiminde, NET İnşaat ortaklığında kurulan Model Sanayi Merkezi Kapaklı Projesi, hızla yükselmeye devam ediyor. Bu yıl sonuna kadar tamamlanması hedeflenen projeyle işletmelere önemli fırsatlar sunulacak ve 20 bine yakın istihdam sağlanacak.

 Inno Gayrimenkul yönetimimle hayata geçirilen Model Sanayi Merkezi Kapaklı Projesinin bu yıl sonuna kadar bitmesi planlanıyor. NET İnşaat Danışmanlık Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yaman ile bu projenin işletmelere ve bölgeye sağlayacağı fırsatları konuştuk:

 Model Sanayi Merkezli Kapaklı Projesi hakkında bilgi verebilir misiniz? Bölgede yüksek istihdam sağlayacak ve çalışma hayatına önemli katkı verecek Model Sanayi Merkezi Kapaklı, 100 metrekareden 11 bin metrekareye kadar alternatifler sunarken, yaklaşık 50 bin metrekarelik alan içinde 5 ayrı blok olarak inşa ediliyor. İsteğe bağlı iç tasarımı tamamlanmış veya işletmelere uygun olarak kolay tasarlanabilecek şekilde hayata geçen yapısıyla ister imalat ister depolama ister ofis olarak kullanılabilecek alanlardan oluşuyor.

İşletmelere ne gibi fırsatlar sunacaksınız?
İşini büyütmek isteyen bütün işletmelere cezbedici imkanlar sağlıyoruz. En önemli özelliklerinden biri olan 12 metre tavan yüksekliği, 9,5 metre genişliğiyle sanayi ve depolamaya ciddi oranda katkı sağlarken, tır girişlerinde ve yük indirmelerinde işletme müşterilerine büyük avantaj sunuyoruz. Model Sanayi Merkezi Kapaklının planında farklı büyüklüklerde dükkanlar, atölyeler ve uygulama alanları bulunuyor. Ayrıca yurt içi ve dışı ticaretine en kolay ulaşım imkanı sağlayan Model Sanayi Merkezi Kapaklı, lokasyonuyla da birçok avantajı elinde bulunduruyor. Zira yüksek hızlı trene 9 kilometre, Gümrük Müdürlüğüne 8 kilometre uzaklıkta olan sanayi merkezimiz Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi ve halen yapımı süren Balo Yük Treni’ne 1 kilometre, Çerkezköy Sanayi Bölgesine 3 kilometre ve Asyaport Limanına 75 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Projenin bölgeye ne gibi katkıları olacak?
 Bir sanayi sitesindeki tüm beklentileri karşılayacak olan Model Sanayi Merkezi Kapaklının bölge ekonomisi için çok önemli bir atılım olduğunu düşünüyoruz. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Kapaklı, pandeminin göçü yavaşlatmasına rağmen hala Trakya’da en fazla göç alan ilçelerin başında geliyor. Her geçen gün büyüyen ve gelişen Kapaklı, bizlerin de hedefinde olan yeni projelerimizle bir cazibe merkezi olma yönünde hızla ilerliyor.

 Bu projenin ihracata etkisi nasıl olacak? 
Model Sanayi Merkezi Kapaklı, benzer faaliyette bulunan firmaların aynı coğrafi yerleşke içinde bulunmasını sağlarken, lokasyonu gereği uluslararası pazara erişimde büyük kolaylık sunuyor. Model Sanayi Merkezi Kapaklıdaki imkanlar sayesinde uluslararası pazara hitap eden işletmeler ihracat kapasitesini artıracak. Ayrıca dış pazarlara henüz girmemiş şirketlere ihracat sürecinin her aşamasında yardımcı olunabilecek. İlaveten Türkiye’nin Avrupa ülkeleriyle yüksek standartlı demir yolu bağlantısını sağlayacak Demir Yolu Projesinin yapımı hızla devam ediyor. Projenin tamamlanmasıyla Halkalı-Kapı- l kule hattında taşınan yükün yıllık 1,5 milyon tondan 9,6 mil- f yon tona ulaşması hedefleniyor.

Projeyi İnceleyin

MODEL SANAYİ MERKEZİ
TANITIM FİLMİ
MODEL SANAYİ MERKEZİ
16 METRE YOL GENİŞLİĞİ
MODEL SANAYİ MERKEZİ
HER DÜKKANA ÖZEL TIR GİRİŞİ

Vaziyet Planı

Yazışmaya Başla
Merhaba, Model Sanayi Merkezi projesi WhatsApp hattına hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?